Torrent’ten İndirmeden Film – Dizi İzleme

Torrent dizi izle veya torrent film izle şeklinde aramalar yapıyorsanız bu program tam size göre. Torrentten dizi izleme konusunda sizlere Acestream isimli programı öneriyorum. Acesteam ile torrent dizi izleme ve torrent film izleme diğer seçeneklere göre daha avantajlı olacak. Bir diziyi veya filmi torrenti indirmeden izleme şansına şahip olacaksınız. Video içeriğini bilgisayarınıza indirmekle zaman kaybetmek istemiyorsanız Acestream’ı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Acestream ile torrent indirmeden izleme seçeneğiniz olacak. Bu yazıda sizlere torrentten film izleme ve torrent dizi izleme hakkında pek çok konuya değineceğim.  Hemen vakit kaybetmeden Acestream ile dilediğiniz kadar torrent dizi izle ve torrent film izle.

Torrent, internette kullanıcılar arası ver alışverişi sağlayan bir iletişim protokolüdür. Torrent aracılığıyla her türlü dosya kolaylıkla paylaşılabilir ve büyük dosyaları paylaşmak için kullanılan en yaygın protokoldür. Bir dosyanın dağıtılmasında ağ üzerindeki yükü diğer kullanıcılarla paylaştırarak daha hızlı veri alışverişi yapılmasını sağlamaktadır. Bir kullanıcı Torrent olarak paylaşılmış bir dosyayı bilgisayarına indirmek için o dosyayı diğer kullanıcılarla paylaşması gerekmektedir, yani bir nevi sürüye dahil olması gerekmektedir. Bu durum ana sunucu üzerindeki yükü alarak internet trafiğinin rahatlamasına da sebep olmaktadır. Torrent dosyaları programın kendi bünyesinde de bulunabilir, kullanıcılar çeşitli platformlarda da paylaşabilir. Kullanıcılar bir torrent dosyasını indirmek için öncelikle meta bilgiler içeren bir torrent dosyasını o dosyayı okuyabilecek bir program aracılığı ile açar sonrasında program o dosyayı paylaşan izleyicilere bağlanır ve her bir izleyiciden o dosyanın belirli bir parçasını alarak bunları birleştirip kullanıcıya sunar. Kısaca torrent’in çalışma mantığı budur.

Acestream nedir? Ne işe yarar? ⇓Sadede gel⇓

Her zaman sinemaya gidemeyebilirsiniz. Vizyondan kalkan filmleri izlemek isteyebilirsiniz. Televizyonda yayınlanan bir dizinin önceki bölümlerini izlemek isteyebilirsiniz. İşte bu istekleriniz için yazılan bir programdan bahsetmek istiyorum. Acestream, torrent sitelerindeki filmleri veya dizileri indirmeden izlemenizi sağlar. Filmi indirmekle vakit kaybetmezsiniz, siz filmi izlerken arka planda video içeriğini indirerek sizleri bekletmeden film veya dizi izlemenizi sağlar. Acestream’i bir torrent istemcisi gibi düşünün ama dosya indirmek için değil izlemek için…

Acestream nasıl çalışır?

Teknik detaya girelim. Acestream mantığı şu şekildedir: bittorrent veya μTorrent kullanan varsa bilirler. Bir filmi A, B, C, D ve E kişisi daha önce indirmiştir. Siz indirmek istediğinizde; hepsi aynı anda size gönderirler. Beş kişinin her birinin upload hızı 60 kbps ise bu dosyayı 60×5=300 kbps hızla indirebilmeniz – izleyebilmeniz anlamına geliyor.

Acestream hızlı mıdır? Ne kadar Hızlıdır?

Torrent Seed Sayısı

Bir ttnet kullanıcısı olduğunuzu ve adil kullanım kotanızı aşmadığınızı varsayalım. Bu durumda indirme hızımız 800 – 1000 kbps olur. İzlemek istediğimiz filmin torrent sitesindeki seed sayısının da en az 20 olduğunu kabul edelim. 20×60=1200 kbps. Bu demek oluyorki 720p bir filmi hiç takılmadan izleyebiliyoruz.

Adil kullanım kotanızı aştıysanız hızınız 300 kbps ‘ye düşüyor. Bu durumda da 480p filmleri veya dizileri takılmadan izleyebiliyoruz.

Acestream nasıl kullanılır?

Öncelikle bu linkten Acestream indiriyoruz ya da direk indir. (2.0.5. olan daha kapsamlı) Programı kuruyoruz.

Film – dizi izleyebilmeniz için torrent siteleri:

 • Kikes (Üye olursanız reklamlar kapanır)
 • Dıpreytbey
 • Bonus: YIFY
 • Daha birçok torrent sitesi var fakat ilk iki maddede verdiğim siteler en kapsamlılarıdır.

Önemli bir bilgi: Türkçe dublaj filmler bulmanız şuan için çok zor.Az da olsa var. O yüzden altyazılı izlemeniz gerekiyor. Zaten altyazılı film izlemenizi tavsiye ederim, hem ingilizce öğrenirsiniz hem okuma hızınızı arttırır :) Altyazılar için turkcealtyazi.org sitesini kullanabilirsiniz.

Verdiğim sitelerden filmimizi bulduk ve .torrent uzantılı dosyasını masaüstümüze indirdik. Bu indirdiğimiz dosyayı sağ tık > Birlikte aç > Ace Player seçerek açıyoruz ve alttaki resimde de görüldüğü gibi bekliyoruz. (Filme bağlanması birkaç dakika sürebilir.)
Ace Player Prebuffering

Ve filmimiz açıldı. Bu şekilde film anında ileri de sarabiliyoruz:
X-Men: Days of Future Past 2014

Altyazı dosyasını (arşiv içerisindeki .srt uzantılı dosya) Ace Player’in üzerine sürükleyerek altyazılı izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler..

3 thoughts on “Torrent’ten İndirmeden Film – Dizi İzleme”

 1. Zeus says:

  sağol hocam arayıpta bulamadığım şey ellerine sağlık.

 2. tuğran says:

  teşekkürler

  1. AloneBoss says:

   Rica ederim, değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Torrent’ten İndirmeden Film – Dizi İzleme

okuma süresi: 3 min
3