Torrent’ten İndirmeden Film – Dizi İzleme

Torrenten dizi ve film izleme hakkında Acestream isimli programı öneriyorum.Bu yazıda sizlere torrentden film izleme ve  torrentden dizi izleme hakkında pek çok konuya değindim.Torrent dizi ve torrent film sizlere önerebileceğim bir yöntemdir. Hemen vakit kaybetmeden Acestream ile torrenten dizi izle !

Acestream nedir? Ne işe yarar? ⇓Sadede gel⇓

Her zaman sinemaya gidemeyebilirsiniz. Vizyondan kalkan filmleri izlemek isteyebilirsiniz. Televizyonda yayınlanan bir dizinin önceki bölümlerini izlemek isteyebilirsiniz. İşte bu istekleriniz için yazılan bir programdan bahsetmek istiyorum. Acestream, torrent sitelerindeki filmleri veya dizileri indirmeden izlemenizi sağlar. Acestream’i bir torrent istemcisi gibi düşünün ama dosya indirmek için değil izlemek için..

Acestream nasıl çalışır?

Teknik detaya girelim. Acestream mantığı şu şekildedir: bittorrent veya μTorrent kullanan varsa bilirler. Bir filmi A, B, C, D ve E kişisi daha önce indirmiştir. Siz indirmek istediğinizde; hepsi aynı anda size gönderirler. Beş kişinin her birinin upload hızı 60 kbps ise bu dosyayı 60×5=300 kbps hızla indirebilmeniz – izleyebilmeniz anlamına geliyor.

Acestream hızlı mıdır? Ne kadar Hızlıdır?

Torrent Seed Sayısı

Bir ttnet kullanıcısı olduğunuzu ve adil kullanım kotanızı aşmadığınızı varsayalım. Bu durumda indirme hızımız 800 – 1000 kbps olur. İzlemek istediğimiz filmin torrent sitesindeki seed sayısının da en az 20 olduğunu kabul edelim. 20×60=1200 kbps. Bu demek oluyorki 720p bir filmi hiç takılmadan izleyebiliyoruz.

Adil kullanım kotanızı aştıysanız hızınız 300 kbps ‘ye düşüyor. Bu durumda da 480p filmleri veya dizileri takılmadan izleyebiliyoruz.

Acestream nasıl kullanılır?

Öncelikle bu linkten Acestream indiriyoruz ya da direk indir. (2.0.5. olan daha kapsamlı) Programı kuruyoruz.

Film – dizi izleyebilmeniz için torrent siteleri:

 • Kikes (Üye olursanız reklamlar kapanır)
 • Dıpreytbey
 • Bonus: YIFY
 • Daha birçok torrent sitesi var fakat ilk iki maddede verdiğim siteler en kapsamlılarıdır.

Önemli bir bilgi: Türkçe dublaj filmler bulmanız şuan için çok zor.Az da olsa var. O yüzden altyazılı izlemeniz gerekiyor. Zaten altyazılı film izlemenizi tavsiye ederim, hem ingilizce öğrenirsiniz hem okuma hızınızı arttırır :) Altyazılar için turkcealtyazi.org sitesini kullanabilirsiniz.

Verdiğim sitelerden filmimizi bulduk ve .torrent uzantılı dosyasını masaüstümüze indirdik. Bu indirdiğimiz dosyayı sağ tık > Birlikte aç > Ace Player seçerek açıyoruz ve alttaki resimde de görüldüğü gibi bekliyoruz. (Filme bağlanması birkaç dakika sürebilir.)
Ace Player Prebuffering

Ve filmimiz açıldı. Bu şekilde film anında ileri de sarabiliyoruz:
X-Men: Days of Future Past 2014

Altyazı dosyasını (arşiv içerisindeki .srt uzantılı dosya) Ace Player’in üzerine sürükleyerek altyazılı izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler..

3 thoughts on “Torrent’ten İndirmeden Film – Dizi İzleme”

 1. Zeus says:

  sağol hocam arayıpta bulamadığım şey ellerine sağlık.

 2. tuğran says:

  teşekkürler

  1. AloneBoss says:

   Rica ederim, değerli yorumunuz için ben teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Torrent’ten İndirmeden Film – Dizi İzleme

okuma süresi: 2 min
3