Renault Arıza Kodları

Merhabalar, Renault arıza kodları isimli bu yazımda sizlere Renault DF arıza kodları, Renault Truck arıza kodları, Renault Clio arıza kodları, Renault Premium 440 arıza kodları, Renault Kangoo arıza kodları ve Renault Fluence arıza kodları gibi pek çok model için arıza kodlarını paylaşacağım.

Renault Arıza Kodları

Renault, Fransız çok uluslu otomobil üreticisi bir şirkettir. 1899 yılında kurulmuştur. Binek, ticari, elektrikli araçlar ve konsept araçlar üretmektedir. Geçmişte ise traktör, tank ve otobüs üretmiştir. Günümüzde çokça tercih edilen araba markalarından birisidir. 2016 yılında üretim hacmine göre dünyada dokuzuncu büyük otomobil üreticisi olmuştur. Merkezi Paris’tedir ve dünyanın pek çok yerinde bayileri bulunmaktadır. Renault’un pek çok ülkede iştirakleri bulunmaktadır. Fransız hükümeti Renaut’un %15 hissesine sahiptir. Son yıllarda pek çok otomobil üreticisi gibi elektrikli araçlara yatırım yapmaya başlamıştır. 2014 yılında başlayarak üç dört yıl boyunca 8 elektrikli araç için 4 milyar Euro yatırım yapmıştır. Renault Formula 1, Ralli ve Formula E gibi pek çok spor dalına yaptığı yatırımlarla da bilinmektedir. Otomobil gövdeleri için yaptığı çalışmalarla matematiksel eğri modellemesi, bilgisayar grafiği alanına önemli katkı sağlamıştır. Şirket ilk olarak 1899 yılında üç kardeş tarafından kurulmuştur. İlk otomobil 24 aralık 1898 tarihinde bu üç kardeşler bir arkadaşlarına satmışlardır.

Renault araçlarda oluşan arızaları tespit etmek için bir takım arıza kodları kullanılmaktadır. Arıza kodlarının açıklamaları araçların hangi bölümünde hata olduğunu göstermesi açısından önemlidir. Hata kodları aracın beyni (ECU) arıza tespit cihazı ile okunmasıyla bulunur ve bu kodların açıklaması aracın hatası konusunda bize bilgi verir. 

Renault Clio Arıza Kodları

Estetik ön tasarıma sahip dikkat çekici kırmızı ışık imzası ile çokça tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Otomobil yarışlarında edinilen tecrübeler Clio modeline aktarılmıştır. “Kalp tutulması” sloganıyla piyasaya sürülen bu modelin motorları size pek çok avantaj sağlıyor. Farklı motor seçenekleri ile farklı sürüş deneyimlerine sahip olabilirsiniz. Performanslı ve yakıt tasarrufludur. Sürüş destek birimi sayesinde yolculuğunuzun tadını çıkarabileceğiniz Renault Clio modeli için arıza kodları ile aracınızda oluşan arızaların aracınızın hangi bölümünde olduğunu öğrenebileceksiniz.

Renault Captur Arıza Kodları

Renault Captur, Outdoor, Touch ve Icon olarak üç modeli bulunmaktadır. “İzlemeyi bırakıp yaşamaya bakın” sloganıyla piyasaya sürülen Renault Captur, sürüş destek sistemi ve multimedya sistemine sahip donanımı ve tork değeri yüksek ve yakıt tasarruflu motorlara sahip mükemmel bir araçtır. Acil fren destek sistemi ve anti blokaj fren sistemi gibi pek çok özelliklere sahip kişiselleştirilmiş kabin tasarımı ile çokça ilgi gören Renault Captur arıza kodları oldukça merak edilmektedir.

Renault Kadjar Arıza Kodları

Yüksel verimlik, daha önce görülmemiş yakıt tasarrufu ve dikkat çekici aksesuarlara sahip Renault Kadjar farklı sürüş deneyimleri kazanmak isteyenler için üretilmiştir. 4×4, 4×2 çekiş sistemleri sayesinde sizlere yepyeni deneyimler sunan Renault Kadjar modeli için arıza kodları bulunmaktadır. Arıza tespit cihazları ile bu kodları okuyabilir ve bu arıza kodları ile aracınızdaki arızaların açıklamalarını bulabilirsiniz.

Renault Talisman Arıza Kodları

Renault’un diğer bir modeli olan Talisman etkileyici bir tasarıma sahiptir ve kabini sürücü ve yolcuların rahat bir yolculuk etmesi için tasarlanmıştır. LED ışık imzası sayesinde geceleri etkili bir görünüme sahip olmaktadır. Bütün bu özellikleri Renault Talisman’ı diğer marka araçlardan önemli ölçüde ayrılmaktadır. Diğer modellerde olduğu gibi bu modelde de arıza kodları bulunmaktadır.

Renault Megane Arıza Kodları

Dışa dönük tasarımıyla göz alıcıdır. Know-how yöntemiyle yarışlarda edinilen tecrübeler motoruna aktarılarak etkili performans artışı sağlanmıştır. Renault’un çokça tercih edilen modellerinden birisi olan Megane Hatchback için arıza kodları ve açıklamaları bulunmaktadır. Bir hayli aranan bu arıza kodları sayesinde aracınızın beynini okuyarak elde ettiğiniz arıza kodlarının ne anlama geldiğini öğrenebileceksiniz.

Renault Koleos Arıza Kodları

Renault konfora önem verildiği bu modelinde tasarımı ve içerdiği eşyaları konfora göre seçilmiş bu yüzden Multimedia sistemi R-LINK 2 dokumatik ekranı, gelişmiş sürüş destek sistemler gibi özellikleriyle diğer modellere göre daha gelişmiştir. Renault’un diğer modellerine nazaran daha farkı bir tarzı bulunmaktadır. Renault modellerinden birisi Koleos için de arıza kodları bulunmaktadır.

Renault Symbol Arıza Kodları

Renault Symbol modern tasarım ve konforlu kabini ile çokça kullanılan ve tercih edilen modellerinden birisidir. Farklı motor seçeneklerine sahiptir ve fiyatı son derece uygundur. Renault Symbol arıza kodlarının yanı sıra arıza yardımı ile alakalı sizlere yardımcı olacak bilgiler içeren belgeleri sizlerle paylaşıyorum. Renault Symbol arıza kodları ile alakalı sormak istedilerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Renault Trafic Arıza Kodları

Renault Traffic Panelvan, Multix ve Passenger modelleri bulunmaktadır. Panelvan için yükleme hacmi ve yakıt konforu, Multix için yakıt tasarrufu yük – yolcu taşıma kapasitesi ve Passenger için konfor ve güvenliğe önem verilmiştir. Renault Trafic bütün modeleri için arıza kodları bulunmaktadır. Bu kodlar sizlere aracın arızası ile alakalı bilgiler vermektedir.

Renault Master Arıza Kodları

Son olarak Renault Master modeli için de arıza kodları bulunmaktadır. Son derece iyi tasarlanmış ve konforu yüksek olan bu araçların arıza durumlarında arızalarını tespit edebilmek için arıza kodları gerekmektedir. Arızanın kaynağının tespiti için ise bu kodların anlamlarının bilinmesi gerekmektedir.

Renault Kangoo Arıza Kodları

Renault’un ticari araçlarından birisi olan Kangoo Multix ve Express olarak iki modeli bulunmaktadır. Multix’de performans ve ekonomiye önem verilmiş Express’de ise konfor ve yakıt tasarrufuna önem verilmiştir. Bu modeller zengin donanım ve tasarımlarıyla oldukça tercih edilen modellerdir. Renault Kangoo arıza kodları sayesinde araçta oluşan arızanın kaynağını bulabilirsiniz.

4 thoughts on “Renault Arıza Kodları”

 1. Bilgehan says:

  Merhaba aloneboss. VW golf aracımın teyp kodunu bulamadım, teyp üzerindeki kare kodu tarattım aşağıdaki bilgiler çıktı.
  009# 1K0 035 186 AN #H042S0082#453116246#08031210*009 BVXVWZ1Z2M42661222*=
  Rica etsem kodu bulabilir misin. PC kullanmadığım için verdiğin linki açamadım. Konuyla ilgili değil ancak en güncel yazınız olduğu için yorumu buraya yazdım. İlginiz için teşekkür ederim. 

  1. AloneBoss says:

   Teybinizin üzerinde bulunan seri numarasını iletir misiniz? eğer üzerinde numara bulunmuyorsa kitapçığında mevcuttur.

 2. AHMET says:

  Premuim 420 tır yolda giderken 200 kod arıza verip derhal dur motor stop ediyor sonra kontağı kapatıp açınca düzenliyor arza ne olabir 

 3. kenan çiğdem says:

  merhaba benim aracım 2006 model clio 1.5 dci aracımda gaza yüklenince ısıtma bujisi arıza lambası yanıyor gazdan ayağımı çekince ışık sönüyor.cihaza bağladığımda DF122 ,DF115 ve DF037 hata kodu eriyor.bu hata kodları nedendir ve nasıl giderilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Renault Arıza Kodları

okuma süresi: 5 min
4